Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Awarie i usterki kolektorów słonecznych. Gmina ma coraz więcej zgłoszeń

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 7 stycznia 2019 r. o 08:51 Powrót do artykułu
Najtańszy szajs zamontowano to będzie się psuło.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeszcze 5 lat i będziecie te solary na plecach nosić na złomowisko bo nie będzie się opłacać tego remontować. Trzeba pamiętać, że nikt za półdarmo nic dobrego nie da a klimat mamy taki, że szybko się z tym upora.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To jeszcze proszę na zdjęciu pokazać kolektory słoneczne a nie panele fotowoltaiczne bo później taki wejdzie i powie że to badziewie bo tak pisali...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To jest wlasnie Polska! Wszystko byle jak, na kazdym kroku oszustwo i nierobstwo! A juz za rzadow Pisu nastapilo prawdziwe apogeum tego dziadostwa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ci co zakładali to mówili, że dwa trzy lata i można powoli zacząć zdejmować bo będą problemy. Wy myśleliście, że to będzie na 40 lat jak suszarka z prl-u?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To był najwiekszy hit byłej władzy, obecnej opozycji, a teraz wam to przeszkadza. Jestem także użytkownikiem i mimo drobnych usterek wynikających z braku dbałosci firm montażowych oceniam solary za jeden z rozwojowych tematów ostatniego dziesieciolecia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kto to dał takie zdjęcie to przecież fotowoltaika. Podobnie było z bobrem a zdjecie z nutrii
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Obecnie montują w wielkim pospiechu w gminie Mełgiew! Może ktoś ma jakieś informacje na temat jakości materiałów i wykonania bo jestem na liście rezerwowej i nie wiem czy nie wycofać się z tego cyrku.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie znam konstrukcji ,ale jak to jest że jest takie ciśnienie które rozwala instalację.Czy nie ma zaworów bezpieczeństwa i zbiorników wyrównawczych?Coś chyba nie tak z eksploatacją.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wielu z ZSL kupiło sobie tym zlomem wybory, no ale skoro montaż robili ludzie łapanki i ukraincy, to co się dziwić
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Obecnie montują w wielkim pospiechu w gminie Mełgiew! Może ktoś ma jakieś informacje na temat jakości materiałów i wykonania bo jestem na liście rezerwowej i nie wiem czy nie wycofać się z tego cyrku.
  najwazniejszy jest fachowy montaż - usłyszysz ukrainski, to podziekuj i wyproś za drzwi...  sprawdź uprawnienia monterów, panele montuj w łatwo dostepnym miejscu, np na stojaku, instalacja musi byc tak wpięta do istniejącego układu, żeby w momencie awarii mozna bylo skorzystać z innej opcji na ogrzewanie CWU - koniecznie ubezpiecz instalacje i dom od zalania
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mam zamontowane. Wszystko jednego producenta Hewalex. Montowali ukraińcy. Wszystko wykonane poprawnie, nic nie cieknie. Widocznie zależy od tego, kto montował. Ja zapłaciłem 1800zł. Za tyle nawet zbiornika solarnego bym nie kupił. Instalacja opłacalna.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
UWAGA ! Montują najtańsze solary i najtańszy osprzęt, jak wyptrzyma 5 lat to edzie cud. Lepiej samemu zrobić z dofinansowanie BOŚ, BGż - jest tak możliwość, wyjdzie trochę drożej ale pewne na lata.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Według mnie to głównym problemem nie jest montaż przez osoby zza wschodniej granicy, a samo prawo zamówień publicznych. Odpowiedzcie sobie sami czy najtańszy produkt może być dobry jakościowo. Gdyby nie to kryterium o ile lepszy standard mielibyśmy w Polsce (a jeśli nie ma kasy to się nie buduje dziadostwa, w które później trzeba dokładać kolejne środki) . Wszędzie szuka się oszczędności, w budownictwie na etapie wykończeń już nie ma kasy i idzie najtańszy chłam, aby żeby zabarwić ścianę albo zatkać otwór drzwiami z marketu.. Jakby mogli to by wodą malowali, a zamiast drzwi wieszali koraliki lub firankę. Smutna prawda.. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Powinniście jeszcze mordy monterów pokazać, oraz oczywiście nazwy producentów tego badziewia. Też dużo zależy od staranności i dbałości montera. Objad może być niesmaczny, ale za to jak podany...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Widziałem montaż jednej takiej instalacji przez podwykonawców z Ukrainy. Rury solarne puszczone po ścianie obryzganej wyciekającą pianką uszczelniającą. Zlecający im nie dostarczył dokumentacji podłączenia do pieców gazowych różnych producentów - zróbcie jak Wam się uda. Nie ma co się dziwić że nie wiedzą jak to zrobić profesjonalnie jak są z łapanki.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Grzeję gazem. na ciepłą wodę idzie około 1000 zł/rok. Oszczedności jakbym miał kolektor mogą osiągnąć 50% vo kolektor też zużywa prąd i serwis. Czyli 500 zł/rok to się zwróci po 4 latach. Po 4 latach koszt eksploatacji ciepłej wody będzie połowę mniejszy. Tylko jak to się po gwarancji popsuje to juz kompletnie opłacalność tego skończy. A ile z tym dodatkowych ceregieli i szpetota budynku.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Obecnie montują w wielkim pospiechu w gminie Mełgiew! Może ktoś ma jakieś informacje na temat jakości materiałów i wykonania bo jestem na liście rezerwowej i nie wiem czy nie wycofać się z tego cyrku" Z tego co słyszałam od znajomych będzie jeszcze gorzej niż w Jastkowie. Tam jest totalne zamieszanie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wielu z ZSL kupiło sobie tym zlomem wybory, no ale skoro montaż robili ludzie łapanki i ukraincy, to co się dziwić
 Ale całe szczęście odchodzimy od tego i powracamy do naturalnych naszych zasobów - węgla !!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Juz pare lat temu montarzysta mowil mi ze jakosc tego dziadostwa jest taka jakby pomalowany na czarno grzejnik ustawic na dachu. Jak chcecie miec dobre to trzeba zaplacic z wlasnej kady i kupic nie dobre tylko najlepsze na rynku. Wtedy nie ma problemu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...